Жити своїм життям!

Сьогодні Одеса зустрічала у себе в гостях Михайла Лабківського – самого впізнаваного, на думку Forbes, російського психолога.
І, не випадково, він удостоєний цього звання, адже складно зустріти на пострадянському просторі людини, яка б жодного разу не чув його прізвища. Його 6 прищепив щасливого життя:


* Займатись тільки тим, що хочеться.
* Не ро
бити того, що робити не хочеться.
* Відразу говорити про те, що не подобається.
* Не відповідати, коли не питають.
* Відповідати тільки на питання.
* З’ясовуючи стосунки, говорити тільки про себе.
Вже давно розлетілися по просторах інтернету і цитуються багатьма, як парадигма, а книга «Хочу і буду» давно є бестселером і настільною книгою багатьох психологіочати слухати і чути СЕБЕ!
Звичайно багато було сказано і про те, чому ж власне ми цього не робимо! А причиною всьому СТРАХ. Так, ми боїмося, боїмося здатися незручними, невихованими, недоброзичливими, коли відмовляємо людям. Боїмося, що нас перестануть любити, поважати, цінувати, якщо будемо ставити в пріоритет себе. Боїмося, втратити роботу, якщо одного ранку прокинемося, вирішимо, що вона нам не подобається і більше туди не підемо.
Страх – він кричить нам: «а де брати гроші, а що ти будеш робити далі» … і ось тут, важливо чесно зізнатися самому собі, а чи готовий я втратити робо
ту, залишитися без грошей, без дружини (якщо вона не прийме мене таким зміненим і щасливим), отримати осуд з боку близьких / друзів. Якщо готовий – вперед, у вас є шанс стати щасливим. Кожен в праві жити, як хоче. Якщо рідні або друзі не приймають ваш вибір, це вже їхні проблеми. У вас своє життя, у них – своя. Любов –  це коли вас люблять таким, яким ви є, не намагаючись «поліпшити». Якщо вам важливо діяти на власний розсуд, потрібно заздалегідь домовитися з собою про те, що ви знаєте про наслідки, готові до втрат і не боїтеся їх!
Крім занурення в тему своїх бажань і цінностей, був ряд питань і про дітей, і про відносини між чоловіком і жінкою і, звичайно, ніхто не залишився непочутим, кожен отримав відповідь і, хочеться вірити, що пішов з розумінням того, куди рухати далі.
Сьогодні нам дали грунт для роздумів, дали інструменти як стати більш усвідомленим, допомогли змістити фокус уваги на найважливішого людини у своєму житті – СЕБЕ!
Завершив зустріч Михайло напуттям: «Єдиний спосіб бути щасливим – жити так, як ти хочеш!»
Хочеться висловити величезну подяку і повагу цій прекрасній людині за його працю і візит до нашого міста.
Величезне спасибі організаторам за проведення заходу і за співпрацю з журналістами газети “Самооборона”

Автор статті:   Олена Журінова

Фото: Катерина Цикарева