Юрій Ситник: Чим пожертвує Бєня – Приватом чи Корбаном?

Почну з того, що писав ще в травні минулого року, наступного дня після напівлегітимних виборів однотурового:

“КОломойківщина”.
Головний “жидобандерівець” України вочевидь не захоче поступитися новообраному Президенту своїм неформальним лідерством та цілком конкретним впливом на бізнесово-політичну ситуацію в державі. Злий геній Бєні може розіграти з Петром Олексієвичем якусь хитро-мудру комбінацію, на які Коломойський здатен як ніхто інший. Доведеться домовлятись, тобто ділитись. Як політичним впливом, так і фінансовим ресурсом. А це перешкоджатиме вирішенню всіх попередніх “КО”. Вибір між “КОломойківщиною” та “КОліївщиною” може стати фатальним.”

Сьогодні Порошенко, протистоянням з Коломойським, об’єктивно наближає “коліївщину”. А запустити сценарій кривавого хаосу може асиметрична відповідь Бєні на вчорашній владний наїзд – затримання Корбана та обшуки в укропнутих структурах. Цією відповіддю може стати крах “Привату”.

Щоби зрозуміти, чому такий варіант може бути Бєні вигідним, для початку варто нагадати, що держава в особі лохів – платників податків, невтомно фінансує багатомільярдні виплати з Фонду гарантування вкладів фізосіб, які вже перевищили 50 млрд (!) грн.

Схема геніальна у своїй цинічній простоті: кубіво-гонтареві роздають багатомільярдне рефінансування, власники банків ці гроші пиз…, перепрошую гречно – виводять в офшорні зони або оготівлюють через кредитування своїх компаній, а лохи за це платять. Заборгованість банків за отримане від НБУ рефінансування становить на сьогодні понад 100 мільярдів грн.

Збанкрутілі протягом останніх місяців “Надра”, “Дельта”, “ВіЕйбі”, “Фінансова ініціатива” і “Фінанси та кредит” у 2014–2015 роках отримали від щедрот Нацбанку близько 22 млрд грн. Більшість грошей з отриманого рефінансування ці банки вивели у вигляді кредитів на “свої” структури.

Аналогічно чинив і Приватбанк, який “нова влада” підтримала фінансовою ін’єкцією в сумі 30 мільярдів грн., а 95% цих коштів, за даними деяких аналітиків, пішли “своїм” у вигляді кредитів.

Як ви думаєте, скільки мільярдів коштують матеріальні активи “Привату”?
Підозрюю що не більше одного. То чи є сенс повертати тридцять, коли можна пожертвувати одним?

Звичайно, “Приват” для громадянина Швейцарії та Ізраїлю це не лише інструмент пограбування тубільної країни, а й спосіб шантажу самого її президента. Президента, паталогічно спраглого перемог і грошей. Але Бєня не любить програвати, а тим паче коли його “щемлять по бєспрєдєлу”. Тому, якщо атака Пороха на укропнутих, Коломойського рознервує – він може піти ва-банк. Порох цього не розуміє? Розуміє, не дурень. Але “Болівар двох не винесе”, а перемоги Бєні в Харкові та Дніпрі сильно розхитують Петрові позиції. Тому президент завдав удар першим. Бєня відповість…

Повертаючись до “Привату” і Корбана. Першим можна легко пожертвувати та завдати нищівного удару у відповідь. А ось другим ні. Чому спецслужби не здають своїх агентів? Тому що їм життєво необхідна віра інших агентів, а “здача” цю віру підірве. Бєні, в його сміливих і гігантських аферах, потрібна віддана команда. Здача Корбана підірве віру команди у всемогутність шефа та довіру до нього особисто. А це крах, бо Бєня добре пам’ятає заповіт великого Сталіна про те, що кадри вирішують усе…

Тому найближчим часом нас очікує чергове захоплююче шоу. Але найголовніше – це не стати його учасникам, жертвами чужих ґешефтів, бо шоу буде кривавим…

https://www.facebook.com/yursytnyk/posts/1066142073410018:0