У Львові комунальники з поліцією “вкрали” шлагбаум

У Львові комунальники з поліцією "вкрали" шлагбаум

14 лютого у Львові на вул. Бортнянського, 20-20а комунальники разом з поліцією і держслужбовцями демонтували шлагбаум до закритої прибудинкової території, це обурило місцевих, бо було здійснено незаконно

Андрій Фольц проживає на вул. Бортнянського, 20 і розповів  про прикрий випадок, який стався на День Валентина біля його будинку.

Шлагбаум, як “яблуко розбрату”

Прибудинкова територія на вул. Бортнянського, 20-20а є закритим повір’ям, яке має лише один в’їзд/виїзд. Довкола виникло багато новобудов і чимало автомобілістів почало заїжджати в це закрите подвір’я, щоб паркувати свої авто на ніч.

“У нас тут живе багато дітей, десь 30-40 зі всіх будинків, які сходяться на дитячий майданчик. Тому ми вирішили поставити шлагбаум, щоб не заїжджали на ніч машини і було більше місця для прогулянок з дітьми. Шлагбаум тут був два роки”, – розповідає Андрій Фольц.

У грудні минулого року приїхали комунальні служби, які мали намір заїхати на це закрите подвір’я своїми 20-тонними машинами і висипати асфальт з ремонту вул. Шевченка.

“На подвір’ї тонкий шар асфальту і ці багатотонні машини зі своїми сміттям зіпсували б нам його і згодом відновлювали дуже довго, якщо б взагалі відновили. Тому ми, мешканці, які живуть довкола цього подвір’я, не дали їм сюди заїхати. Вони викликали поліцію”, – каже Андрій Фольц.

Поліція стала на сторону комунальників і сказала зняти шлагбаум, щоб був доступ. Хоча мешканці пояснили поліції, що це двір, закрита житлова зона, а щоб його поставити в закритій зоні, документів на це не потрібно.

“Вони не звертали на це уваги і написали на мене припис. Подали на мене в суд. Я пішов на суд і виграв справу по цьому припису. Суд скасував цей припис. Є рішення суду”, – говорить Андрій Фольц і підкріплює це постановою суду за 30 січня 2023 року.

постанова суду за 30 січня 2023 року
Постанова суду за 30 січня 2023 року

Комунальники з поліцією “вкрали” шлагбаум

Попри вигране судове рішення, 14 лютого під час тривоги працівник поліції, двоє людей зі служби ЛКП і двоє держслужбовців демонтували і забрали шлагбаум. Все це зафіксовано камерою спостереження.

Місцеві викликали слідчо-оперативну групу і написали колективну заяву в поліцію на такі дії. Як каже Андрій Фольц: “Відбулося викрадення стріли шлагбауму на суму, яка перевищує 73 тис. грн. Вони швидко забрали його без ніякого пояснення і поїхали”.

Також Андрій Фольц розповів, коли прийшов в поліцію давати пояснення, там не захотіли реєструвати заяву на викрадення і нічим це не пояснюють.

“Адвокат сказав мені, що вони – зобов’язанні зареєструвати факт викрадення в єдиний реєстр. А вони не хочуть. Сказали, що мають 15 днів на розслідування. А термін дії прийняття заяви – 10 днів. Тобто просто хочуть її закрити. Не хочуть порушувати кримінальної справи про викрадення шлагбауму. Поліція покриває поліцію. Цікаво те, що представники Залізничної РА, коли дізналися про вигране мною судове рішення, не формально призналися, що зробили неправильно і незаконно викрали шлагбаум. Через третіх людей повідомили нам, що готові віддати його, якщо ми не будемо цю справу рухати. Та ми вимагаємо справедливості, хочемо добитися кримінальної справи, щоб винні були покарані”, – наголошує Андрій Фольц.

У понеділок, 20 лютого, місцеві з вул. Бортнянського планують завітати на прийом до керівника відділу поліції Залізничного районну, щоб таки наполягти на відкритті кримінальної справи щодо факту викрадення їхнього шлагбауму.