Петру Радковцю присвоєно звання львівського гіда №1 назавжди

Петру Радковцю присвоєно звання львівського гіда №1 назавжди

Петро Радковець отримав звання львівського гіда №1 назавжди. Його родина отримала бейдж екскурсовода, на який він подав документи за два тижні до смерті. Міське управління туризму вирішило закріпити за ним ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 0001.

Петру Радковцю присвоєно звання львівського гіда №1 назавжди

Також у туристичному офісі Львова, з його родиною, було домовлено про проведення пам’ятних подій про видатного львовознавця, включаючи створення спеціального туристичного маршруту Петра Радковця.

Сьогодні, 21 лютого, відзначається Всесвітній день екскурсовода, а у Львові працює понад 100 фахівців туристичного супроводу.

Нині війна в Україні суттєво зменшила запит на екскурсії, але у 2022 році екскурсоводи провели безкоштовні екскурсії Львовом для переселенців в рамках міського проєкту «Прогулянки Львовом». Зараз вони співпрацюють з колегами в рамках проєкту «Місто лікує» для військових, які лікуються або проходять реабілітацію у Львові.

Петро Радковець, легендарний екскурсовод та популяризатор львівської історії та культури, був випускником Львівського поліграфічного інституту та учасником «Товариства Лева». У різні роки він працював у Львівській науковій бібліотеці імені В. Стефаника та видавництві «Центр Європи», а також став автором сотень краєзнавчих публікацій та учасник

Родина Петра Радковця

Петро Радковець був одним з найбільш відомих гідів у Львові та України. Його авторські екскурсії приносили задоволення гостям міста протягом останніх 20 років. Він мав ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 1, яке було офіційно видане Львівською міською радою. Одним з останніх проєктів, в якому він брав участь, став «Місто лікує», який забезпечував безкоштовні екскурсії Львовом для захисників та військових ветеранів, які проходили реабілітацію.

Разом зі своїм братом Іваном, Петро Радковець став автором збірки казок для дітей з назвою «Таємниці львівських левів», яку видано у 2015 році. Брати Радковці також є розробниками численних авторських туристичних маршрутів у Львові та по всій Західній Україні, а також співавторами краєзнавчих експедицій з назвою «Загадки міста Лева».