Львівські Пластуни відсвяткували 111-ту річницю Пласту

У Львові відбувся День першої Пластової присяги

У Львові відбувся День першої Пластової присяги. Це щорічна пластова акція, присвячена заснуванню найбільшої молодіжної організації України Пласт. Цього року Пласт святкує свою 111-ту річницю. Від громади міста пластунів привітав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Моя мрія – щоби максимальна кількість дівчат, хлопців, юнаків, юнок була у Пласті, тому що Пласт засновувався як дуже крута українська організація, а сьогодні дуже важливо, щоб оцей дух українства, сили був у кожному серці.

Я сьогодні хочу побажати вам усім великої віри у власні сили і пам’ятати, що оцей час, який ми маєм прожити, він для кожного є унікальний і дуже важливий. Бажаю, щоб кожен з вас зрозумів місію, яку він має, і впевнено йшов до мети. Ви маєте братство – братство Пласту, і це дуже потужна сила.

111-та річниця Пласту

Також хочу вас поінформувати, що ми скоро для вас від міста подаруємо ще одну станицю метрів на 500. Зараз ми саме над нею працюємо», – сказав Андрій Садовий.

Далі міський голова вручив пластунам подяки від громади міста і водночас отримав від керівництва Львівського осередку Пласту символічні подарунки за системний розвиток пластового руху та підтримку Пласту у Львові. Також сьогодні під час урочистостей відбулось кілька важливих пластових церемоніалів: пов’язання хусток пташат і новаків (прийняття до пластового гуртка), складання пластової присяги, надання відзначень за вагому пластову та суспільну корисну діяльність тощо.

111-та річниця Пласту

До слова, у Львові діє програмка підтримки Пласту, в межах якої місто проводить фінансування заходів та надання матеріально-технічної підтримки організації, а також підтримує розвиток освітньо-виховних напрямків роботи Пласту.  Зокрема, на 2023 в міському бюджеті закладено 3 мільйони гривень для проведення заходів та матеріально-технічного забезпечення Пластового руху у Львівській міській територіальній громаді.