Командиру ТрО Львівщини Валерію Курку присвоїли чергове військове звання

Валерій Курко

Валерій Курко очолює 103-тю окрему бригаду Сил ТрО з 10 січня. До цього він командував навчальним батальйоном 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ.

В період 2014-2015 років полковник командував третім батальйоном 80-ї окремої десантно-штурмової бригади під час оборони Донецького аеропорту.

Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України, командиру 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ підполковнику Валерію Курку присвоїли чергове військове звання – «Полковник».

Зауважимо, що в Україні затвердили зразок контракту добровольця територіальної оборони, згідно Наказу Міністерства Оборони України №84 від 07.03.2022р. Ознайомитися з умовами контракту добровольця територіальної оборони можна за посиланням.

Для того, щоб долучитися до бригади, необхідно прийти за адресою: м. Львів, вул. Батуринська, 2. З собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ.

Якщо виникли запитання, телефонуйте: 096 080 69 87

Між іншим, Верховна Рада внесла зміни до закону №7151 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», прирівнявши добровольців Територіальної оборони ЗСУ до ветеранів війни.

Відповідне рішення народні депутати ухвалили під час засідання парламенту.
За законопроєкт проголосували 344 нардепи. Зазначається, до переліку ветеранів війни та членів сімей загиблих додали тих, хто воював у 2014 році та воює зараз – у 2022-му.

«Внести до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 11 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зміни, якими добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України визнаватимуться учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни», – йдеться в документі.

Також закон доповнили новою статтею 10-1 про сім’ї загиблих (померлих) захисників та захисниць України, якою визначається перелік осіб, сім’ї яких у разі їх смерті можуть набути такого статусу.
Разом до перемоги!