Христина Процак: У Гарнізонному храмі помолились за військовослужбовців та виставили для почитання березовий хрест зі зони АТО

Львів відзначає 24-ту річницю Збройних Сил України. Відтак, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась святкова Літургія.
У храмі для почитання виставили хрест, який вцілів після обстрілів у зоні АТО. Сьогодні у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла з нагоди 4-ї річниці відкриття храму та Дня Збройних Сил України відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Львівський УГКЦ – Високопреосвященний владика Ігор. Після спільної молитви у храмі освятили і виставили для почитання березовий хрест, який вцілів після обстрілів в зоні АТО. Отож, парафіяни та гості храму мають нагоду молитись перед цим хрестом, який став своєрідним символом незламності українського народу, Божої опіки над ним. На освяченні хреста та спільній молитві були присутні також військовослужбовці, які в час тих жахливих обстрілів перебували у цьому військовому таборі й, на щастя, вціліли. Аби максимально реально передати усі ці події й переживання, представлено композицію: поруч з хрестом можна побачити залишки розірваних снарядів та інші предмети, які відображають трагізм війни.
Довідка:
Історія цього березового хреста почалася у селищі Побєда, Новоайдарського району, що на Луганщині. Біля населеного пункту було розташоване наметове містечко українських військових, серед яких перебував 3-й окремий механізований мотопіхотний батальйон 24-ї механізованої залізної бригади (3-тя ОМПБ). У серпні 2014 року стараннями батальйону була встановлена наметова каплиця, а в День Незалежності України поряд був освячений березовий хрест. 3 вересня о 20.20 год. розпочався ракетний обстріл системою залпового вогню «Смерч». За ніч наметове містечко згоріло, були знищені БМП, вантажні автомобілі, автобуси та легковики. Під час обстрілів загинули декілька бійців із наметового містечка. На диво, жоден військовослужбовець із 3-го батальйону не загинув. Всі бійці залишилися живими. Наступного дня українські військові повернулися до знищеного табору. Березовий хрест біля каплиці стояв непорушно, довкола нього нічого не згоріло. Також залишилися цілими ікони, які були у каплиці та гіпсова фігурка Пресвятої Богородиці. У 2015 році капелани спільно з військовослужбовцями 3-го ОМПБ спорудили стелу пам’яті загиблим воїнам АТО, а біля березового хреста збудували дерев’яну каплицю Архистратига Михаїла.
Христина Процак