Як відомо, у лютому 2022 року сталося лихо. У ході агресії проти України літак Ан-225 «Мрія» був зруйнований. Ця втрата приголомшила колектив ДП «АНТОНОВ», світову авіаційну спільноту, безліч замовників із перевезення вантажів найбільшим літаком. Тепер “Антонов” просить світ допомогти у відродженні літака “Мрія”.
Державне підприємство “Антонов” пропонує започаткувати Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 “Мрія”.
Про це повідомляється на сторінці “Антонова” у Facebook. “На Ан-225 встановлено 240 не перекритих світових рекордів. Крім цього, Ан-225 має можливість здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів та ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі”, – йдеться у повідомленні.
“Колектив ДП “Антонов” вважає за необхідне не допустити повної безповоротної втрати легендарного літака як одного з символів сучасності і приступити до відродження флагмана транспортної авіації Ан-225 “Мрія”, – заявили в компанії.
Для цього є конструкторська та науково-технічна документація, зазначають у “Антонові”.
У зв’язку з цим “Антонов” звертається з пропозицією щодо фінансової підтримки проєкту відродження “Мрії” до глав держав та урядів усіх країн світу.
Реквізити фінансової підтримки для всіх бажаючих також опубліковані в повідомленні.
Для довідки, ДП «Антонов» з 2015 року є частиною ДК «Укроборонпром».
ДП «Антонов» було засноване 31 травня 1946 року під керівництвом авіаконструктора Олега Антонова. За цей час, як йдеться в повідомленні на сайті компанії, колективом підприємства створено понад сто типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, виготовлених у кількості більше ніж 22 000 екземплярів.
На літаках «Антонов» встановлено більше ніж 500 світових рекордів, (240 з них – «Мрією»).
До слова, в керівництві ДК «Укроборонпром» відбулися зміни. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті.
В рамках проведення службової перевірки генеральним директором ДК «Укроборонпром» Юрієм Гусєвим прийнято рішення щодо відсторонення на місяць А.А. Артюшенка від виконання обов’язків начальника управління високоточної зброї та боєприпасів. Координація підприємств управління тимчасово покладається на першого заступника генерального директора ДК «Укроборонпром» І.О. Фоменка, який з початку введення воєнного стану проїхав Україною тисячі кілометрів для допомоги всім керівникам підприємств Концерну.
Крім того, за зверненням Юрія Гусєва 20 березня 2022 року Служба безпеки України відібрала пояснення у в.о. директора ДП «Спецоборонмаш» Дениса Сердюка, якого наказом генерального директора ДК «Укроборонпром» №121 від 1 березня 2022 р. було призначено виконуючим обов’язки керівника підприємства. СБУ продовжує усі необхідні слідчі дії та заходи.
«Зазначу, що я впевнений у власному кадровому рішенні і бажаю Денису Сердюку виправдати покладену на нього відповідальність», — наголосив Юрій Гусєв.
Перемагаємо! У кожного свій фронт!