деЦЕнтралізація по Львівськи, чи дійсно створення ОТГ є добровільним?!

Спільна заява голів смт. Брюховичі, с. Бірки, с. Домажир, с. Ясниська,

с. Рясне – Руське, щодо створення Брюховицької ОТГ

Доброго дня, хочемо донести і прояснити ситуацію, що склалась на сьогодні у зв’язку з затвердженням перспективного плану Львівської області у контексті створення Брюховицької ОТГ.

Усі ми знаємо, що децентралізація передбачає добровільне створення  ОТГ, тому в наших громадах були проведенні та затверджені громадські слухання, винесені рішення сесій на користь створення Брюховицької ОТГ. Рівень підтримки громад, щодо створення Брюховицької ОТГ на громадських слуханнях склав від 92 до 98 %.

Нажаль,при проведенні громадських слухань і обговоренні проекту в ЛОДА, позиція громад була відхилена та не почута. То де тут добровільність?

Реалізуючи своє Конституційне право, рухаючись в дусі децентралізації, враховуючи право на історичну та соціально – культурну справедливість, громади мають право на створення ОТГ.

Мета децентралізації – стати кращими, розвиватись, надавати мешканцям кращі та якісніші послуги, доступність.

Брюховицька ОТГ готова і має всі для цього інструменти та підстави.

Індекс спроможності повністю відповідає критеріям створення отг.

Ми неодноразово звертались і до Віце-прем’єр міністра України – міністра розвитку громад та територій Шмигаля Дениса Анатолійовича, а потім і до Прем’єр міністра Шмигаля Дениса Аатолійовича. Писали листи на кабмін.

Дуже дякуємо комітету ВР та міністру розвитку громад та територій Чернишову Олексію, котрі нас підтримали, також у нас був особистий прийом у Віце – прем’єра Резнікова Олексія, який почув думку громад і ми теж дуже вдячні за це. Ми сподіваємось, що і Прем’єр міністр і уряд в цілому затвердять перспективний план Львівської області з урахуванням думки наших громад. Знаємо, що в п’ятницю 15 травня в уряді відбулась нарада, на який створення Брюховицької ОТГ було підтримано.

Але протягом останніх днів, ми читаємо в пресі, що відбуваються якісь підкилимні ігри, незрозуміла позиція міської влади Львова, котрі зі слів міського голови, вважають нас «сепаратистами», та займаються відвертою маніпуляцією та брехнею, ніби хтось, щось відриває від Львова. Хоча межі зі Львовом давно погодженні.

З боку міста Львова не було направлено жодного документу до населених пунктів, котрі хочуть об’єднатися в Брюховицьку ОТГ, з пропозицією про об’єднання з м. Львів.

Ми маємо право на добровільне об’єднання і виправляємо помилки Радянської влади, коли селище, яке має свою багатовікову історію, насильно заганяли у Львів. Так і тепер, не питаючи думку наших громад, міська влада, використовуючи брудні технології, хоче насильно приєднати нас до Львова. Наші громади категорично проти, і це неодноразово наголошувалось.  

Також незрозуміла позиція ЛОДА, де сьогодні вчиняють дії котрі повністю нівелюють процес затвердження перспективного плану, а саме після наради в Кабміні 15 травня, на який йшлось про внесення змін в перспективний план, в ЛОДА почали на свій розсуд формувати нову карту, в який смт. Рудно хочуть приєднати до Брюхович (проте рішення громади щодо об’єднання з Брюховичами відсутнє.  Громада висловила бажання увійти до складу Львова на виконавчому комітеті у смт Рудно), а найцікавіше, що с. Домажир та   с. Ясниська хочуть приєднати до ОТГ Івано -Франкове ( проте рішення громад було про приєднання до Брюхович). Всі ці маніпуляції в подальшому можуть стати предметом оскарження рішень ЛОДА та Уряду.

Віримо у справедливість, тому ще раз звертаємось і закликаємо уряд прийняти зважене та логічне рішення. Не вбивайте місцеве самоврядування, дайте шанс громадам ставати кращими та успішнішими.

заява голів

Голова смт. Брюховичі                                       Доманський Володимир

Голова с. Бірки                                                     Кульчицький Володимир     

Голова с. Домажир                                             Майор Ярослав

Голова с. Ясниська                                             Ковпак Мар’ян

Голова с Рясне – Руське                                    Смокоровська Емілія