День захисників і захисниць України

Сьогодні – День захисників і захисниць України. Це державне свято, що відзначається 14 жовтня. Започатковане в 2014 році, у 2021 було перейменоване в День захисників і захисниць України.

Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі гостро постала після російської агресії та початку воєнних дій на території України. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими людьми на передовій новітньої українсько-російської війни, тисячі відданих за Батьківщину життів, потребували гідного вшанування з боку держави та суспільства.

Спочатку свято отримало назву “День захисника України“. Це було не зовсім коректно, з огляду на кількість жінок, які служать в ЗСУ. На 2022 рік в армії налічується понад 31 000 захисниць. Більше жінок в армії має лише армія Ізраїлю.

День для свята обраний не випадково. Покрова Пресвятої Богородиці ще за часів козацтва була святковим днем. День Українського козацтва, день утворення Української повстанської армії – цілком логічний вибір для вшанування наших безстрашних героїв та геройок.

Вперше свято відзначали під гаслом “Сила нескорених”. Саме цю силу продемонстрували українці в своєму спротиві російській навалі в 2014 році. Ще раз підкреслили її й після повномасштабного вторгнення лютого 2022. Ми сильні, мужні, єдині як ніколи. Ми більше не захоплюємося фільмами про супергероїв. Відтепер ми їх бачимо щодня. Звичайних людей, в яких немає нічого звичайного. Тих, хто голими руками зупиняє танки ворога, хто присвячує життя порятунку людей і тварин. Захисники і захисниці України – ви неймовірні!

Редакція газети “Самооборона” пишається вами, бажає вам довгих років життя і більше вбитих ворогів! Дякуємо всім захисникам і захисницям, серед яких є і журналісти “Самооборони”. Ми вас любимо і цінуємо ваш подвиг.