Кожен на своєму фронті: Асоціація випускників ЛНУ ім. І. Франка закликала іноземних колег допомогти українській академічній спільноті

LNU_main

У воєнний час кожен має свою сферу впливу та відповідальности. Хтось – волонтерить, хтось – боронить країну на фронті, а хтось – дипломатичним шляхом привертає увагу до трагічної ситуації, вчиненої рф, та не дає світу забути про Україну ні на мить.

Асоціація випускників Львівського університету працює саме на третьому фронті. Організація ініціювала звернення до всіх спільнот випускників провідних університетів світу, у якому закликала протистояти натиску рф та поширювати правдиву інформацію про нелюдські жахи війни в Україні. У листі сформульоване прохання до закордонних закладів вищої освіти припинити співпрацю та спільні проєкти з російськими вченими та університетами, котрі схвалюють війну росії чи будь-яким чином її виправдовують.

Асоціація випускників ЛНУ

Сьогодні понад 3 мільйони українців, серед яких студенти та науковці, у зв’язку з воєнними діями перебувають за кордоном. Зважаючи на те, що на час війни та навіть після неї держава не може в достатньому обсязі фінансувати освіту та розвивати науково-дослідний потенціал вчених і студентів, Асоціація випускників ЛНУ ім. І. Франка ініціювала кілька благодійних проєктів, які би могли допомогти матеріально забезпечити нашу академічну спільноту та сприяли би заохоченню до навчання й праці саме у нашій країні:

  1.  «Фонд допомоги для українських науковців, що знаходяться у зоні ризику» – збір коштів для створення стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка для внутрішньо переміщених науковців з університетів Харкова, Маріуполя, Херсона, Сум та інших зруйнованих війною міст. Ця ініціатива є важливою, адже чимало з них залишились без житла та найнеобхідніших для існування засобів. Завдяки зібраним коштам вдасться хоч трішки підтримати цих людей та їхні наукові зацікавлення.
  2. «Фонд допомоги студентам» у Львівському національному університеті ім. І. Франка – збір коштів для допомоги постраждалим під час війни студентам та завершення створення нового студентського гуртожитку, будівництво якого було ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським й розпочате у 2019 році за кошти державного бюджету. Важливо продовжити зведення цього житла для надання внутрішньо переміщеним здобувачам вищої освіти добрих умов для навчання в Україні.

Сьогодні нашим завданням є допомогти викладачам та студентам побачити перспективи життя й працевлаштування на Батьківщині, бо саме від їхніх здобутків залежатиме доля держави. Віримо, що таке звернення буде почуте світом та допоможе українській академічній спільноті в ці нелегкі часи.

Текст листа читайте за покликанням та доєднуйтесь до наших благодійних проєктів: