Романчук завоював “бронзу”. Україна вперше здобула медаль чемпіонату світу

Романчук

Дворазовий призер Олімпійських ігор-2020 з плавання в басейні – українець Михайло Романчук – уперше в кар’єрі виступив на чемпіонаті світу на відкритій воді. До цього він жодного разу не брав участі в міжнародних змаганнях у цій дисципліні.

Романчук отримав медаль одразу в дебюті на чемпіонаті світу в цій дисципліні.

Його першою дистанцією на чемпіонату світу-2022 з водних видів спорту саме на відкритій воді, що триває у столиці Угорщини Будапешті, стали 5 км.

Романчук мав звичних суперників: як і в басейні, йому протистояли німець Флоріан Веллброк та італієць Ґреґоріо Палтріньєрі. Саме з ними українець плив у групі лідерів упродовж майже всієї дистанції та в першій половині запливу був лідером.

У підсумку Романчуку вдалося втриматися в топ-3 і завоювати для України першу в її історії медаль на відкритій воді такого рівня – “бронзу”.

Чемпіонат світу з водних видів спорту-2022. Відкрита вода, 5 км (чоловіки)

1. Флоріан Веллброк (Німеччина) 52:48.80
  2. Ґреґоріо Палтріньєрі (Італія) +00:03.90
  3. Михайло Романчук (Україна) +00:25.10

Це вже друга медаль Романчука на цьому чемпіонаті світу. Раніше він завоював першу в кар’єрі “бронзу” на дистанції 800 метрів вільним стилем.