Сьогодні – День Прикордонника! Привітання від Валерій Курка

День Прикордонника

Вітаємо всіх, хто служить в лавах Державної прикордонної служби України.

Пишаємось тим, що разом з вами служимо на благо нашої держави. Сьогодні наші військові підрозділи працюють разом, щоб захистити наш кордон та весь український народ від агресії з боку ворога. Ваша служба – це справжня міць та надійність для всіх українців, а ваші досягнення та бойовий досвід заслуговують на найвищу похвалу.
Слава героям, які загинули, захищаючи нашу країну!

Разом – до перемоги !

Командир 103 окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України полковник Валерій КУРКО

Історія свята

У 1992 році указом президента свято День прикордонника було встановлене 4 листопада. Однак багато тих, хто служив у радянських прикордонних військах, продовжували святкувати його 28 травня. Із 2003 року за часів правління Леоніда Кучми дату свята Дня прикордонника повернули назад. І з того часу день прикордонних військ України відзначали 28 травня.

У 2018 році святкування Дня прикордонника перенесли – на 30 квітня. День присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР із Російською Радянською Республікою та Донською республікою.