Індустріальний парк в Яворівському районі – близька реальність.

На Яворівщині інвесторам пропонуватимуть надання логістичних послуг, виробництво продукції для внутрішнього ринку та експорту в країни Європейського Союзу.  На площі 40 га планують розмістити 9-12 виробничих підприємств та 1-2 логістичних центри, і це близько 2000 тис. нових робочих місць.bordpark


Індустріальний парк створюється в Яворівському районі на рекультивованих землях ДП «Сірка», тобто знову ж таки парк займатиме ділянку земель, які вже довгий час не використовуються. За словами голови Яворівської районної ради Івана Карпи, парк знаходиться між двома митницями: 5 кілометрів від митного переходу Грушів та 28 кілометрів від – Краковця. Таке розташування, збільшить кількість відвідувачів парку та приверне увагу інвесторів. Пріоритетними напрямками діяльності буде виробництво продукції, що заміщає імпорт з країн ЄС для внутрішнього ринку, виробництво продукції для експорту в країни ЄС, а також логістичні послуги з оптимізації транспортних потоків в зовнішньоекономічному обороті між ЄС та Україною.

Керівники українських та спільних підприємств Яворівського району вважають цю територію комфортною і безпечною для ведення бізнесу. Зокрема керівництво ТзОВ “Снєжка-Україна”.
DSC_0020

DSC_0021

«Вимоги до підприємств прості: щоб цей індустріальний парк приніс багато користі місцевій громаді й мешканцям району. Тобто наповнював бюджет на всіх рівнях. Бо якщо підприємство, наприклад, зареєстровано в Києві, а має своє виробництво в Яворівському районі, то, згідно з чинним законодавством, більшість податків йде в центр. Зараз ми вивчаємо закордонний досвід ІП у світі, щось можемо запозичити», – розказала координатор проекту Олена Бей.DSC_0033


Для запобігання ризикам, які пов’язані з негативним впливом виробництва на довкілля, концепцією передбачено, що пріоритетними напрямами діяльності індустріального парку будуть так звані «сухі» легкі промислові галузі, що не потребують знач­них затрат ресурсів і, відповідно, мають невеликі викиди  забруднювальних речовин у повітря.