Тариф на проїзд в електротранспорті Львова відкориговано до 5 грн: при купівлі місячної картки вартість проїзду буде значно дешевшою

Виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення, відповідно до якого тариф на проїзд в електротранспорті Львова відкориговано до 5 грн., а пільгова вартість становитиме 2 грн 50 коп. Відкоригована вартість до 5 грн – це буде вартість разового проїзду, при купівлі квитка. Натомість вартість абонентської картки становитиме 160 грн. Відповідно, якщо мешканець здійснюватиме 44 поїздки в місяць, вартість проїзду становитиме 3 грн 60 коп., а при 60 поїздках – 2 грн 60 коп. Також проїзд для пенсіонерів і для всіх решти пільгових категорій залишається безкоштовним.

«Пропонується проект рішення про встановлення тарифів у міському електротранспорті в розмірі 5 грн, та вартість разового квитка на проїзд студентів та учнів у розмірі 2 грн 50 коп. Зазначений тариф вступає в дію з 16 квітня.

Це рішення пройшло усі процедури погодження: погоджено Антимонопольним комітетом України, обговорено та підтримано Громадською радою при управлінні транспорту», – доповів Ігор Собенко, заступник начальника управління транспорту ЛМР.

«Коригування тарифу до економічно обґрунтованого викликано двома основними чинниками – це збільшення мінімальної зарплати та збільшення тарифу за електричну енергію. Якби у нас не дорожчали тарифи на електроенергію, тарифи б не змінювались. Економічно обґрунтований тариф станом на сьогодні – 5 грн 51 коп. Прийнято на виконкомі – 5 грн. Цей тариф почне діяти з понеділка, 16 квітня. Ті, у кого є квитки по 3 грн, можуть використати їх до неділі включно. Якщо не встигнуть використати, то квитки можна буде обміняти в пунктах обміну за адресами: вул. Сахарова, 2 – ЛКП «Львівелектротранс», у квитковому кіоску на кінцевій зупинці трамвая № 3, на вул. Кн. Ольги («Аквапарк»), та у квитковому кіоску на тролейбусній зупинці на вул. Шота Руставелі – пл. Петрушевича.

Відкоригувавши тариф, ми переходимо до нової концепції проїзду в міському електротранспорті. Статистика така – у водія квитки купують 77% пасажирів, проїзні – 7%, квитки у кіосках – 9%, через інтернет – 7%. Оплата у водія 77% – це велика цифра. У всіх європейських містах 90% мешканці користуються проїзними квитками. Тому, ми хочемо спонукати і заохочувати мешканців купувати проїзні картки, бо це не буде відволікати водія, і сприятиме безпеці руху транспорту.

Також, що важливо для пасажирів, – чим більше поїздок, тим менша вартість поїздки. Проїзна картка буде коштувати 160 грн. Маємо три класичні випадки: 22 робочі дні, поїздка на роботу і з роботи (44 поїздки) – тоді одна поїздка буде коштувати 3 грн 60 коп. Якщо мешканець їздить щодня, включаючи вихідний (60 поїздок), – то вартість поїздки 2,6 грн. Якщо взяти 22 робочі дні і одну пересадку на трамвай чи тролейбус (88 поїздок) – вартість буде 1,8 грн. Це європейський підхід. Люди будуть зацікавлені придбати проїзний квиток, бо це в рази робить дешевшою їхню поїздку.

Проїзна картка буде запроваджена з 1 травня. Ті, хто купив на квітень, до кінця місяця продовжує користуватись за старими тарифами», – розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Відповідно до рішення виконавчого комітету ЛМР, з 1 травня вартість місячної проїзної картки для користування в електротранспорті для підприємств, установ та організацій м. Львова становити 200 грн., вартість загальної місячної проїзної картки для користування в електротранспорті становити 160 грн., вартість виключно електронної місячної проїзної картки для користування в електротранспорті – 150 грн., вартість пільгової місячної проїзної картки для користування в електротранспорті для учнів та студентів – 80 грн., вартість електронної триденної проїзної картки для користування в електротранспорті – 50 грн.

Як повідомили у ЛКП «Львівелектротранс», нові картки мешканці можуть придбати в кіосках на зупинках електротранспорту, через сайт підприємства, а також через мобільні додатки.

«Зі своєї сторони ми будемо докладати зусилля і створювати усі умови, щоб мешканці купували проїзні картки на проїзд, які є суттєво дешевшими. Також в такий спосіб зможемо розвантажити роботу водіїв. Придбати картки мешканці можуть через наш сайт та також через GR-коди. Щодо пільгового проїзду, то, наголошуємо, що усі пільги, які були на проїзд в електротранспорті, залишаються», – розповів Олег Береза, директор ЛКП «Львівелектротранс».

За його словами, штраф за безквитковий проїзд становить 60 грн. Однак, після входження в дію відкоригованого тарифу розмір штрафу може зрости.

Відповідно заступник міського голови Львова Сергій Бабак дав доручення підготувати конкретні заходи щодо боротьби з безкоштовним проїздом.

«Ми прийняли програму про порядок проїзду в міському електричному транспорті. Треба розвивати транспорт і платити за ту послугу, яка надається. Тому дав доручення підготувати конкретні заходи щодо боротьби з безкоштовним проїздом», – додав Сергій Бабак.
Джерело: ЛМР