Павло Ткачук: Сьогодні мав високу честь вітати в стінах Національної академії сухопутних військ учасників базового курсу підготовки військових священиків (капеланів)

В церемонії відкриття взяли участь начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ КП Митрополит Іоан (Яременко), керівник департаменту військового капеланства УГКЦ єпископ Михаїл (Колтун), голова ради у справах душпастирської опіки при МОУ, завідувач відділу соціального служіння УЦХВЄ Рустам Фаттулаєв, відповідальний за зв’язки із Збройними Силами та силовими структурами України УАПЦ протоієрей Дмитро Каран, старший військовий капелан ВСЦ ЄХБ Василь Хіміч, а також численні представники УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ, УЦХВЄ, ВСЦ ЄХБ, СВЦХЄВУ.
Коли ми розпочали нашу співпрацю із священиками ще в далеких 1990-х роках, ми були одними із найперших осередків в Україні. І мені приємно бачити сьогодні в нашому навчальному закладі священиків, які працювали з курсантами ще під час свого навчання в семінарії, а сьогодні вже постійно перебувають серед військових і на передовій. Наша академія дала свій позитивний поштовх, стала тією основою, на якій будувалася ціла система роботи військових капеланів. Ті форми роботи, які напрацьовувалися з курсантами академії в аудиторіях, а особливо – на полігоні, дали можливість впроваджувати найкращі результати вже тепер, під час війни. Сьогодні багато наших випускників-офіцерів перебувають у бойових підрозділах, на передовій. І їхній позитивний досвід співпраці із капеланами під час навчання допомагає налагодити співпрацю у своїх військових частинах. Діяльність військових капеланів відіграє особливу роль у збереженні духовної рівноваги та підтримки військовослужбовців і членів їх сімей. Не менш важливою є опікунська діяльність над пораненими учасниками АТО на сході України, яку проводять військові капелани.
Впродовж двох тижнів група військових капеланів пройде навчання на курсі базової військової підготовки в Національній академії сухопутних військ та в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Тож бажаю всім учасникам курсу приємного перебування в Національній академії сухопутних військ та натхнення у навчальній роботі.