Галина Янко: “Давайте сьогоднішню стрічку наповнимо згадкою про хлопців з 80-ки”

05 вересня 2014 року, близько о 16 год. 10 хв. – 16 год. 15 хв. підрозділ військової частини – польова пошта В3720 ( наша 80-ка), здійснив висування з району «Металіст» в район «Щастя»Луганської області. Під’їжджаючи до населеного пункту «Цвітні піски» Луганської області близько 16 год. 30 хв. – 16 год. 40 хв., підрозділ потрапив у засідку російських незаконних збройних формувань й поніс великі втрати. По колоні українських військових вівся вогонь з обох боків з стрілецької зброї РПГ, ПКН, озброєння БМП, озброєння танка, дорога була замінована керованими протитанковими мінами ТМ-62. Багато хлопців полягло, багато зникли безвісти, багато в полоні.

Після звернення в червні 2016 родичів зниклих військовослужбовців до Громадської ради при УСБУ у Львівській області нами щодня робиться робота щодо пошуку хлопців. За той час, ми віднайшли відомості про 5 наших полонених хлопців з 80-ки, хоча до того, ніхто в це не вірив. І ми далі шукаємо ….
Ніхто не поніс покарання, дані про кількість загиблих і безвісти зниклих в той день дико різняться між всіма відомствами. Після того, як ми в пресі відкрито почали заявляти про те, що хлопців кинули на призволяще там, в самому пеклі, і ніхто їх крім родичів не шукає, вперше, за ці роки командування спромоглося зустрітися з родичами безвісти зниклих, попередньо узгоджено про ексгумацію тіл, бо нема віри в проведені ДНК експертизи.

Про полонених взагалі бояться говорити. Бо розуміють, що коли хлопці повернуться, то багато, що розкажуть.
Давайте нашу сьогоднішню стрічку наповнимо згадкою про хлопців з 80-ки, про тих хто сьогодні в 2014 році загинув, пропав безвісти, в полоні. Бо саме дякуючи їм, ми маємо мирне небо над більшою частиною України.
Ми віримо, що з полону Ви повернетеся і ми пам’ятаємо про тих хто поліг!!!