Тетяна Лукашик: “Розваги ціною життя. Клоуни для шоу чи розумні істоти, мозок яких більший та складніший ніж людський?”

Нещодавно з міста Хмільник Вінницької області було вивезено двох дельфінів на лікування та реабілітацію в розважально-оздоровчий комплекс «Оскар», що розташований у місті Трускавець.
За словами активістів, що допомогли транспортувати тварин до Трускавця, умови утримання та їхній психічний і фізичний стан був жахливий.

244432400Під час прес-конференції 11 травня директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп’ях розказав, як дельфіни потрапили до них. Власник п’ятьох дельфінів приватний підприємець «Доктор дельфін» Когут Борис уклав договір оренди приміщення басейну з 2011 року і зобов’язався зробити капітальний ремонт впродовж року. Басейн, де утримувались тварини, був у аварійному стані, обвалилася стеля і плитка, наповнений звичайною водою з додаванням простої солі. 5.05 будівлю поставили на капремонт, було підписано у двосторонньому порядку гарантійний лист, відповідно до якого Борис Когут до 1 жовтня минулого року мав вивезти цих тварин. У разі порушення умов договору, за санаторієм залишалося право розпоряджатися і самостійно перевозити дельфінів, бо басейн уже був в аварійному стані. За словами Анатолія Репяха та свідченнями ветеринара тварин не годували впродовж трьох днів. Тому знайшли кращі умови, звернулися до волонтерів з проханням допомогти з перевезенням тварин і зробили це. Двох дельфінів за словами Когута відвезли до Скадовська, двоє проходять лікування в «Оскарі», доля ще одного дельфіна невідома.

За словами Бориса Когута дельфінів у підприємства було викрадено незаконно, а будівлю басейну захопили рейдери. Чи це дійсно так достеменно невідомо, проводиться слідство. Басейн санаторію, у якому тримали тварин, не відповідає нормам утримання. Глибина його становить 1,8 м, а мінімальна допустима для дельфінаріїв – 3,5м.

244432726Дельфіни приїхали до «Оскару» у досить виснаженому стані, з численними ураженнями шкіри, які спровокувала неякісна вода в басейні, та язвою шлунка в однієї самочки через неякісне харчування. Другий фактор – організм тварин був зневоднений, зараз їх годують жирними сортами риб. На даний момент самки дельфінів перебувають у карантинному басейні, де глибина становить 3,5 м. ветеринари комплексу сподіваються, що за 2-3 тижні стан здоров’я стабілізується, бо тварини молоді. Тоді їх можна перевести до більшого басейну, де зараз перебуває 6 дельфінів комплексу «Оскар» і глибина становить 6м. Проте прогнози давати ще рано. Дельфіни занесені до Червоної книги і продаж та вилов їх у комерційних цілях є заборонений Мінекології. Також заборонено вивозити хворих і поранених дельфінів з узбережжя Чорного та Азовського морів, оскільки є непідтверджена інформація про те, що лікуючи дельфінів їх віддають потім у комерційні розважальні дельфінарії.

Якщо б дельфіни вміли розмовляти? Цікаво почути і їхню думку стосовно даної ситуації.