Завдяки легалізації грального бізнесу зацікавлені особи планують налагодити нелегальний фінансовий потік, – таку думку висловив політолог та директор “Інституту трансформації суспільства” Олег Соскін.
КИЇВ. 18 січня. УНН. Український економіст, політолог та директор “Інституту трансформації суспільства” Олег Соскін вважає, що через легалізацію грального бізнесу зацікавлені особи планують налагодити нелегальний фінансовий потік. Про це він заявив в ексклюзивному коментарі УНН, коментуючи ініціативу уряду легалізувати гральний бізнес в Україні.
“Немає мови про наповнення бюджету. Іде боротьба з корупцією, і інших жерел для відмивання грошей у них нема! А через гральний бізнес – просто! Наступний крок – відкрити публічні дома, через них теж гарні гроші відмиваються”, – заявив експерт.
Він також нагадав, що Україна вже мала соціальні проблеми у зв’язку з гральним бізнесом, який був легалізований до 2009 року.
“Для України – це величезна небезпека і ми вже це проходили, коли у нас при Кучмі розквітав гральний бізнес. Ніяких доходів не було до бюджету, а от соціальна зараза, особливо коли молодь ставала залежна від цього – це страшно було. Сім’ї виносили усе, що можна з квартир і ледве свої органи не закладали…Це було масово. Я хотів нагадати, чим це все закінчилося, коли згоріло казино у Дніпропетровську, і загинуло, якщо не помиляюсь, 13 людей, це ж страх Божий був. І це знак був! Тому ніяких грошей додаткових до бюджету гральний бізнес не дасть! Місцеве населення у нас надзвичайно бідне. Розраховувати на приїзд іноземців? У нас війна йде! Туризм скоротвся! Тим паче, скоротилася кількість заможних людей. Іноземці краще поїдуть у Ізраїль і пограють, чи в США, там цілі зоні, чи у Вірджинії”, – сказав О.Соскін.
На його переконання, через легалізацію грального бізнесу планується запустити механізм “відмивки” грошей.
“Я думаю, що це просто механізм відмивки грошей, який запускає Третьяков. Це я дудмаю, що це групи, пов’язані із Порошенком запускають. Це три клани – клан Яценюка, Порошенка і Кучми. Їм це дуже вигідно, адже через гральний бізнес відмивати гроші – це фантастика”, – наголосив експерт.
Разом з тим, Кабінет міністрів 11 грудня 2015 року зареєстрував у Верховній Раді розроблений Міністерством фінансів законопроект щодо легалізації азартних ігор.Однак, вже 22 грудня 2015 року уряд замінив законопроект, зареєструвавши доопрацьований варіант. За інформацією Міністра фінансів України Н. Яресько, законопроект покликаний забезпечити соціально-культурні потреби життя громадян.
Однак, як наголошено у Висновку науково-експертного управління Верховної Ради, урядовий законопроект не має положень, які стосуються забезпечення Державного бюджету доходами з метою виконання соціальних зобов‘язань.
“Слід звернути увагу на те, що у тексті проекту немає положень, які безпосередньо пов‘язані „з забезпеченням бюджету доходами з метою виконання соціальних зобов‘язань”, про що декларується у його назві”, – наголосили експерти у ВР.
При цьому вони зазначили, що законопроект містить корупційні норми.
Як повідомляв УНН, з посиланням на власні джерела, американська компанія “IGT Corporation” чи не єдина, котра відповідає вимогам Мінфінівського законопроекту щодо легалізації азартних ігор в Україні, планує монополізувати сферу грального бізнесу в Україні. Крім того, як зазначається у листі посольства України в США, делегація компанії “IGT Corporation”, в рамках візиту до України, мала провести зустрічі з “заступником Міністра фінансів України О.Макеєвою та керівництвом низки українських фінансових установ”. Перший секретар посольства України в США Володимир Шальківський у своєму листі також пропонував народним депутатам з Комітету ВР з питань фінансової та банківської діяльності зустрітися з делегацією компанії “IGT Corporation”.
Також нагадаємо, народний депутат Р.Семенуха заначив, що інформація про зустрічі американської компанії “IGT Corporation” з представниками української влади існує на рівні кулуарних розмов.Крім того він заявив, що фракція “Самопоміч” має намір звернутися до уряду із закликом назвати компанії, під які виписано законопроект щодо легалізації азартних ігор, оскільки він є лобістським.
Як раніше повідомляв УНН, проти легалізації азартних ігор вже виступили представникиУкраїнської православної церкви Греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви.
Як повідомляв УНН, лідер партії “Батьківщина” Ю.Тимошенко заявила, що фракція не буде голосувати за легалізацію азартних ігор в Україні.
Джерело (редаговано): УНН, Через легалізацію грального бізнесу планують “відмивати” кошти – експерт