Будівництво газового інтерконектору Україна-Польща планується завершити до 2020 року

Польський та український оператори газотранспортних систем – Gaz-System та ПАТ “Укртрансгаз” відповідно – завершили техніко-економічне обгрунтування інтеграції газотранспортних систем обох країн і очікують завершення проекту будівництва газового інтерконектору між країнами до 2020 року. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою “Укртрансгазу”, передає УНН.

Зазначається, що згідно з підписаною між Gaz-System та ПАТ “Укртрансгаз” у грудні 2014 “Угодою про правила взаємодії”, техніко-економічне обґрунтування буде використовуватись як базис для прийняття подальших рішень з розвитку транскордонних можливостей транспортування газу між Україною та Польшею.

“Робота над техніко-економічним обгрунтуванням була закінчена 9 жовтня 2015 року у Львові представниками Gaz-System та ПАТ “Укртрансгаз”. Під час зустрічі були прийняті остаточні рішення з приводу технічних та організаційних особливостей проекту. Дослідження будуть проводись надалі, а останні рекомендації будуть взяті за основу у подальших діях під час реалізації проекту”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – Польсько-Український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – Українсько-Польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України. Окрім того, на території Республіки Польща планується будівництво компресорної станції Страхоцина, вимірювальної станції і відрізку газопроводу: Германовичі- Страхоцина, Страхоцина- Погорська Воля, Погорська Воля- Творзен та Творов – Творзен.

“Сторони очікують, що проект буде закінчено до 2020 року”, – зазначили в компанії.

В “Укртрансгазі” зазначили, що основна мета поєднання польської та української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України.

“Газотранспортні системи мають бути модернізовані, як визначено в техніко-економічному обґрунтуванні, для збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн. кубометри газу на день (приблизно 8 млрд. кубометрів на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн. кубометрів на день ( приблизно 7 млрд. кубометрів на рік)”, – сказано у повідомленні.

Український оператор газотранспортних систем очікує, що збільшення пропускних можливостей призведе до підвищення енергетичної безпеки та диверсифікації поставок газу в Україну через Польщу.

“Очікувана користь від проекта для Польщі полягає у збільшенні пропускної здатності газотранспортної системи. Також передбачається що використання інтерконектору надасть доступ до українських газосховищ Польщі та іншим членам ЄС. Підвищення пропускної здатності на Полько-Українському кордоні створить транспортний коридор, що сприятиме інтеграції ринків природного газу Польщі, України, Чехії, Словакії, Угорщини, Румунії, Молдови та підвищенню взаємодії між членами ЄС та країнами Енергетичного Співтовариства”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того зазначається, що інтеграція польської та української газотранспортних систем – це частина Північно-Південного Газового Коридору, що поєднає LNG-термінал у Свиноустьї з країнами Центральної та Західної Європи через окремі країни та транскордонні системи. “Метою є створення гнучкої інфраструктури постачання газу у країнах, які єднають Західну, Центральну та Східну Європу, Прибалтику”, – додали у компанії.

Вказано, що польська Gaz-System вже разпочала реалізацію проекту, як частину Північно-Південного Газового Коридору. “Це призведе до збільшення пропускної здатності газотранспортної системи у Західній, Південній та Східній частині Польщі. Ці проекти класифіковані Європейською Комісією як Проекти спільного інтересу (PCI)”, – сказано у повідомленні.